Olomouc - Svatý Kopeček, návštěva ZOO a lanového parku Veverák

Popis

Nabízíme Vám celodenní zájezd do ZOO a lanového parku. Doprava je zajištěna smluvním autobusem ke Svatému Kopečku a zpět. Po celou dobu zájezdu Vám bude k dispozici náš lektor, který má dlouhodobé zkušenosti s prací s dětmi a bude zajišťovat hladký průběh organizace celého výletu.

Areál ZOO OLOMOUC – SVATÝ KOPEČEK tvoří přes 40 hektarů. Tato ZOO chová téměř 300 živočišných druhů a více než 1700 zvířat. Nabízí možnost prohlídky vzácných druhů v pěti pavilonech (pavilon šelem, opic, netopýrů, jihoamerický pavilon, pavilon levhartů mandžuských) a mnoha dalších výbězích a expozicích (chovné centrum lemurů kata, mořská akvária, společný výběh medvědů a vlků, výběhy gepardů, rysů, klokanů, výběhy pro soby a pižmoně, obří voliéry atd.). Nachází se zde pět areálů safari (Euroasie, Amerika, Afrika, Austrálie a Arctica) o celkové rozloze téměř 20 hektarů.

ZOO se specializuje na žirafy, africké kopytníky, severskou faunu a mořská akvária. Jeho raritou je obří žraločí akvárium, u nás největší svého druhu. Má obsah 42 000 litrů a návštěvníci v něm mohou pozorovat dva druhy žraloků. Zajímavost ZOO představuje také průchozí výběh opic makaků červenolících, kam se návštěvníci dostanou po visuté lávce a kde mohou sledovat zvířata bez jakékoli bariéry. Podobný zážitek nabízí také pavilon netopýrů, kde návštěvníkům nad hlavami volně létají velmi vzácní kaloni zlatí, v přírodě ohrožení vyhubením.

Další atrakcí je vyhlídková věž vysoká 32 metrů, která poskytuje krásný výhled na svatokopeckou baziliku, město Olomouc a v případě příznivého počasí dokonce na Praděd. Návštěvníci jistě ocení také okružní jízdu safarivláčkem.

LANOVÝ PARK VEVERÁK je umístěný v těsné blízkosti Olomouce, konkrétně 100 m po východu ze ZOO.  Rozkládá se v nádherném prostředí lesa u Zoologické zahrady na Svatém Kopečku a je atraktivním místem pro zábavu, dobrodružství i aktivní odpočinek.

Lanový park nabízí celkem 47 překážek. Ty jsou rozděleny do tří tras určených pro děti i dospělé.

DĚTSKÁ - velmi jednoduchá obtížnost

Obsahuje 8 překážek, je určena dětem s výškou od 100 cm. Součástí trasy je speciální samojistící systém - ten zaručuje, že jsou děti jištěny po celou dobu. Odjištění je možné až na konci okruhu.
Díky výšce plošinek (1-1,5m) má dospělý dítě přímo před sebou a může mu kdykoli pomoci.

JUNIOR - lehká obtížnost

Na trase je 16 překážek, je určena dětem s výškou 120 cm a více, dětem s doprovodem dospělého, ale také dospělým.

ZÁKLADNÍ - střední až vysoká obtížnost

Obsahuje 23 překážek, je určena pro dospělé a zdatnější děti s výškou 140 cm a více. V průběhu trasy návštěvníci zdolávají překážky ve výšce až 10 m a čeká je také atraktivní 50 m dlouhý přejezd.

Potřebujete poradit?

602 780 880 - Ing. Pavla Přikrylová, koordinátorka

606 094 632 - Terezie Brzobohatá, pedagogická asistentka

Pondělí až pátek 8.00 - 17.00