Výlet do Moravského krasu - Dům přírody

Popis

Pro žáky mateřských škol nabízíme dopolední výlet do Moravského krasu. Nejdříve se autobusem přepravíme k hotelu Skalní mlýn. V jeho blízkosti se nachází několik stánků s upomínkovými předměty, občerstvením a také informační středisko. 

Jako první bude na programu návštěva Domu přírody, moderního návštěvnického střediska s interaktivní vnitřní a venkovní expozicí. Zde je pro děti připraven tříhodinový interaktivní program, který je seznámí s prostředím jeskyní a krápníkovou výzdobou. Děti se dozví a samy prozkoumají, z čeho vznikly vápencové skály a krápníky. Zúčastní se průzkumné expedice do Kateřinské jeskyně a na vlastní kůži si všechno vyzkouší.

Součástí programu jsou hry a aktivity v učebně a herně Domu přírody, prohlídka části expozice, vycházka do okolí Domu přírody a návštěva jeskyně.

Program vedou školení lektoři, kteří s dětmi po celou dobu interaktivně pracují.

Po skončení prohlídky se přesuneme místním ekovláčkem malebným žlebem kolem ponorné říčky Punkvy až ke vstupu do Punkevních jeskyní. Odtud nás vyveze lanovka k Hornímu můstku. Z něj se podíváme do propasti Macocha, opředené mnoha pověstmi. Na tomto místě budou mít děti opět možnost koupit si něco na památku nebo drobné občerstvení. K Hornímu můstku bude poté přistaven autobus, který Vás odveze zpátky do školy.

 

Nezávazná poptávka

Potřebujete poradit?

602 780 880 - Ing. Pavla Přikrylová, koordinátorka

606 094 632 - Terezie Brzobohatá, pedagogická asistentka

Pondělí až pátek 8.00 - 17.00